MAŽOJE RANKELĖJE – ŽALIAS PASAULIS

Užusalių 1-4 klasių mokiniai ir jų mokytojos (Stefanija Urbonienė, Neringa Butienė, Audronė Simonavičienė, Dalia Kazlauskienė) sėkmingai dalyvauja ekologiniame konkurse ,,Mano žalioji palangė“. Mažieji pasodino 150 serenčių, kurie gegužės mėnesį papuoš mokyklos gėlyną. Idėja kilo artėjant 150 - jam  mokyklos jubiliejui. Kiekvienais metais mokyklos gėlyne auginamos direktorės nupirktos  tagetės, bet šiemet nusprendėme lauko erdvę papuošti mes patys, užaugindami 150 tagečių. Ir mums pavyko! Ne tik papuošėme palanges, bet ir  užauginome neparastą dovaną mokyklai.  Tuo pačiu mokiniai dalyvavo įvairiose ugdymo proceso veiklose:  sėkmingai įsitraukė į grupės darbą, dirbdami drauge bendravo ir bendradarbiavo, laikėsi susitarimų, dalinosi priemonėmis. Tai ypač naudinga Z kartos vaikams.  Taip pat ugdėme mokinių ekologines gamtamokslines kompetencijas: auginome gėles vazonėliuose, pagamintuose iš antrinių žaliavų (jogurto indelis, tualetinio popieriaus ritinėliai), tyrinėjome sėklų daigumą, mokėmės skirti ir įvardyti pagrindines gėlių dalis, formavome augalų priežiūros įgūdžius. Kiekvieną dieną mokiniai skubėjo palaistyti, išmatuoti, užrašyti duomenis savo užrašuose. Darėme mėgstamų gėlių diagramą. Tapę detektyvais lietuvių kalbos pamokose ieškojome informacijos. Vyko ,,Žvalgybinis skaitymas“. Reikėjo  surasti 50 žodžių. Raktinis žodis - serenčiai (mokinys ieško informacijos jam palankioje erdvėje: bibliotekoje, internete, apklausia šeimos narius ir t.t.). Atlikome bandymą: ,,Kodėl gėlė pakrypsta lango link?“. Išvada: šviesos joms reikia, nes be jos negali pasigaminti maisto. Kūrybinis darbas ,,Lelijos žiedas“. Mūsų nuostabūs kūriniai bus susodinti mokyklos gėlyne. Visi projekto dalyviai patyrė daug nepamirštamų įspūdžių.

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Neringa Butienė