Ugdymo diena ,,Knyga-langas į pasaulį, skirta Tarptautinei knygos skaitymo ir pasaulinei Žemės dienai (2018-03-21)

Kovo 21 dieną mūsų mokyklos lituanistės kartu su pradinio ugdymo mokytoja Jūrate Smailiene organizavo netradicinę ugdymo dieną ,,Knyga - langas į pasaulį“, skirtą Tarptautinei knygos skaitymo ir pasaulinei Žemės dienai paminėti. 5-10 klasių mokiniai su dalykų mokytojais grupėse skaitė ir analizavo pasakas, sakmes, apibūdino pagrindinius veikėjus, nusakė pagrindinę mintį patarlės forma, iliustravo kūrinius. Vėliau kiekvienas mokinys pasigamino Oliziuką – kūrinio veikėją – pavasario šauklį. Geriausiai skaitantys 5-10 klasių mokiniai buvo paskirti knygų ,,mecenatais“. Šie dalyvavo pradinių klasių skaitymo dienos veikloje ir kartu su mokiniais skaitė latvių pasakas, iliustravo veikėjus, savo veiklą ir naują patirtį pristatė renginio pabaigoje visai mokyklos bendruomenei. Ugdymo dieną užbaigė pradinukai, kurie pirmą kartą padainavo dainą latvių kalba.

Paminėdami Tarptautinę knygos skaitymo ir pasaulinę Žemės dieną, atlikdami įvairaus pobūdžio veiklas ir dirbdami kartu grupėse mokiniai ugdė skaitymo įgūdžius, domėjosi literatūra, ugdė pagarbą knygai; mokėsi bendrauti ir keistis informacija su kitais mokiniais, plėtojo iniciatyvumo ir kūrybiškumo kompetenciją, papuošė savo sukurtais darbais mokyklos erdves.

Lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja Lina Trilikauskienė