EKO idėjos Lietuvai 2018“ (2018-04-26)

Balandžio 26 d. į Nacionalinę pamoką „EKO idėjos Lietuvai“ Kauno    Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijoje rinkosi ne tik Užusalių pagr. mokyklos 2, 3 ir 7 klasės mokiniai, bet ir aplinkosauginėmis patirtimis norintys pasidalyti Lietuvos mokyklų atstovai bei svečiai iš užsienio šalių: Turkijos, Kipro, Rumunijos, Kroatijos, Portugalijos.

Pasiūlymų, idėjų, kaip saugoti gamtą, puoselėti aplinką netrūko įtraukiančiose Nacionalinės pamokos veiklose. Visuose gimnazijos aukštuose šurmuliavo EKO mugė, kurioje savo gaminiais, sveikatą tausojančiais patiekalais, su meile užaugintais augalais mokiniai stebino ne tik užsienio svečius, bet ir visus jau ne pirmus metus mugėje besilankančius tėvelius,  mokytojus. Originalumo, kūrybiškumo netrūko pristatant džiovintų vaisių, arbatžolių, prieskonių rinkinius, gaiviuosius kokteilius, sveikuoliškus skanumynus. Išmone stebino perdirbto popieriaus atvirukų, paveikslėlių iš džiovintų augalų, kvapukų, ekologinių atšvaitų, krepšelių iš audeklo likučių, papuošalų kūrėjai.

Kol vieni smalsuoliai dairėsi mugėje, kiti galėjo užsukti į kūrybines dirbtuvėles, kuriose ekspertai mokė iš ekologinių, visiems prieinamų medžiagų kurti originalius interjero akcentus: dekoruotus akmenėlius, kokebanas, molio suvenyrus, sukulentų kompozicijas, ekologiško modelino. Mūsų mokyklos mokiniai organizavo EKO dirbtuvėles ,,Džiaugiuosi tuo, ką sukuriu“. Visus svečius mokė pasigaminti pelėdą iš molio.

Daug naudingos patirties sprendžiant aplinkosauginius klausimus buvo galima išgirsti paskutinėje Nacionalinės pamokos dalyje – pranešimų sekcijose. Įdomių gamtotyrinių patirčių klausytojai išgirdo darbo grupėje „Mano indėlis Lietuvai“. Mūsų mokiniai pristatė stendinį pranešimą ,, ŽEMĖS ATEITĮ KURIAME VISI!“.

Lietuvos EKO mokyklų tinklo atstovų susirinkime aptartos bendrų veiklų perspektyvos, išklausyti kolegų pastebėjimai, patarimai, apsvarstyti rūpimi klausimai ekologinio ugdymo temomis. Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos direktorė Rita Rasikienė pasveikino dalyvavusius respublikiniame konkurse ,,Darna 2017“. Mes užėmėme prizinę   III- iąją vietą.

Apibendrinant Nacionalinės pamokos „EKO idėjos Lietuvai‘ 2018“ darbą galima akcentuoti, kad ir svečiai, ir mūsų mokykla aktyviai dalyvauja įvairiose aplinkosauginėse, edukacinėse, ekologinį raštingumą ugdančiose veiklose. Dalyviai pripažįsta, kad didėjantis  aplinkos užterštumas, vartotojiškumo augimas, masiniai miškų gaisrai rodo, kad ekologinis sąmoningumas turėtų tapti vienu iš prioritetinių asmenybės ūgties tikslų, nes tik nuo išauginto žmogaus sąmoningumo priklauso, ar tapsime atsakingais už savo aplinką piliečiais.

Pradinio ugdymo mokytojos metodininkės N. Butienė ir J. Smailienė, Technologijų mokytoja metodininkė E. Janavičienė