8 ir 10 klasės mokiniai dalyvaus nacionaliniame matematinio ir gamtamokslinio raštingumo konkurse

Gruodžio 7 d. Nacionalinis egzaminų centras organizuoja nacionalinį matematinio ir gamtamokslinio raštingumo konkursą. Šiuo konkursu siekiama skatinti mokinius mokytis gamtos mokslų ir matematikos, propaguoti mąstymo ir matematikos bei gamtos mokslų žinių taikymo praktikoje gebėjimų ugdymą, parodyti modernių matematikos ir gamtos mokslų užduočių galimybes. Konkurso matematikos ir gamtos mokslų klausimai nukreipti į mokinių aukštesniuosius mąstymo gebėjimus, bendrąsias kompetencijas ir žinių taikymą konkrečiose praktinėse situacijose.

Konkurse kviečiami dalyvauti visų bendrojo ugdymo mokyklų ir profesinio mokymo įstaigų 8, 9 ir 10 klasių mokiniai, besidomintys matematika, gamtos mokslais ir jų taikymu. Kiekvienos mokyklos dalyvių skaičius neribojamas. Kiekvienos mokyklos 8, 9 ir 10 klasių mokiniai, geriausiai atlikę užduotis, bus apdovanoti konkurso laimėtojų diplomais.

Užduotis bus atliekama kompiuteriu. Užduočių vertinimas – kompiuterizuotas. Esant poreikiui, konkurso užduotis kompiuteriu bus galima atlikti dviem srautais.