Šiandien
Vakar
Šią savaitę
Praeitas mėnuo
Iš viso apsilankė
701
436
2610
12321
1421049

Kaip mokiniai atgaivino daiktus

Paminėdami Lietuvos archyvo šimtmetį, vasario-kovo mėnesiais organizavome integruotą technologijų ir lietuvių kalbos projektą 5-9 klasių mokiniams „Mano šeimos lobynas“.

Pirmiausia pasmalsavome, ką slepia Lietuvos nacionalinio muziejaus archyvai. Technologijų pamokose mokiniai virtualiai keliavo į muziejaus parodas, susipažino su senovės vaikų kasdieniais darbais, žaidimais ir žaislais, su Jono Basanavičiaus – vieno žinomiausių Lietuvos signatarų – svarbiausiais darbais ir jo pomėgiu gyvūnams, su istorija apie vieną ypatingą malūną, sekė geležinio vilko pėdomis. Savo įspūdžius, naudodami elektroninę programą „Usecubes“, atspindėjo iš 3D kubelių kurdami žaislus-gyvūnus, geležinį vilką ant Gedimino kalno, Baltaragio malūną. Mokinių darbus galima pamatyti mokyklos Facebook.

                             Buvo įdomu, ką slepia šeimos archyvai. Mokiniai namuose ieškojo ne tik senų, bet ir savo ankstyvos vaikystės širdžiai brangių daiktų. Daiktų nuotraukas technologijų mokytoja surinko į skaidres. Lietuvių kalbos mokytojų Linos Trilikauskienės ir Ingos Ramunės Trofimovienės mokiniai lietuvių kalbos ir literatūros pamokose apie savo pasirinktą daiktą kūrė įvairių žanrų rašto darbus: aprašymus, eilėraščius, pasakojimus, esė.

Kovo 9 d. 5-9 klasių mokiniai ir mokytojai Zoom platformoje dalyvavo projekto pristatyme. Devyniolika mokinių skaitė savo sukurtus literatūrinius kūrinius. Kiek fantazijos, kūrybiškumo, nuoširdumo! Iš tiesų, daiktai, kurį laiką gulėję kertėse, spintose, sandėliukuose, gali papasakoti įdomiausių istorijų, tik juos reikia atgaivinti.

Technologijų mokytoja Rima Jarusevičiūtė

Nuotraukos patalpintos mokyklos Facebook puslapyje https://www.facebook.com/UzusaliuPagrindineMokykla

 

Please publish modules in offcanvas position.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Blokuoti slapukus jūs galie atlikę atitinkamus nustatymus naršyklėje.