1958

Skautų stovykla ,,Aplink pasaulį per 8 dienas"

Liepos 4 - 11 dienomis Kaišiadorių rajone, Rusių kaime, Nemiros ir Virginijaus Abloževičių sodyboje įvyko Kauno krašto Šventosios tunto ir Kauno Pilies tunto Skautų stovykla ,,Aplink pasaulį per 8 dienas“, kurioje dalyvavo ir Užusalių mokyklos-daugiafunkcio centro skautai. Stovykla organizuota pagal Jonavos rajono savivaldybės finansuojamą vaikų vasaros poilsio ir užimtumo programą.

Pagal amžiaus grupes, mokydamiesi sugyventi tarpusavyje ir išgyventi gamtoje, atlikdami pionierijos darbus, mokiniai kūrė stovyklavietę, kurioje gyveno visą savaitę. Stovyklos atidarymo ir uždarymo programą, žygius, žaidimus, pasirengimą ir kitas veiklas organizavo paaugliai - patyrę skautai.

Stovyklos programa parengta remiantis Ž. Verno knyga ,,Aplink pasaulį per 80 dienų”, tad ir Užusalių draugovės skautai ,,keliavo aplink pasaulį” – po Londoną, Prancūziją, Egiptą, Kiniją, Japoniją, Ameriką, ir vėl grįžo į Londoną.

Per bendras ir aktyvias veiklas, žygius vaikai išbandė save įvairiose skautiškose veiklose. Tai buvo neįkainojama gyvenimiška patirtis, kai vakare po žvaigždėtu dangumi dainuoji skautiškas dainas, o rytą pradedi mankšta ir rikiuote. Čia, gamtos apsuptyje, išmokome rūpintis ne tik savimi, bet ir šalia esančiais.

Skautų vadovės Ramunė Knatienė ir Nataliya Lebedeva