„Augu Lietuvoje/Jonavoje laimingas 2018“ (2018-04-12)

Tradicija tapęs ir penktus metus iš eilės organizuojamas konkursas ,,Augu Lietuvoje/Jonavoje laimingas“ (VLC) šiemet vėl kvietė vaikus kurti, kūrybiškai išreikšti meilę gimtajam kraštui bei miestui. Šių metų siekis buvo kūrybiškai paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Praėjusiais metais sulaukę didelio vaikų susidomėjimo, VLC šiemet konkursą papildė dar viena meninės saviraiškos forma – piešiniais. Vaikai ne tik kūrė eilėraščius, rašė rašinius, bet ir piešė piešinius. Konkurse dalyvavo Jonavos miesto ir rajono vaikai. Jie parašė 64 kūrinius ir nupiešė 169 piešinius. Puikūs kūriniai sugulė į knygą, joje rašinių ir eilėraščių kalba netaisyta. Savivaldybės Jeronimo Ralio salėje apdovanoti šio konkurso dalyviai ir nugalėtojai. Susirinkusius vaikus sveikino VLC direktorė Joana Gudžiūnienė, meras Eugenijus Sabutis bei prizus įsteigė konkurso rėmėjai. Pasak mero, labai svarbu, kad ugdymo įstaigų pedagogai nevaržo vaikų kūrybinės laisvės, taip pat svarbu, kad visi konkurso dalyviai myli, gerbia bei taip gražiai atvaizduoja Jonavą savo rašiniuose, eilėraščiuose ir piešiniuose.

Mūsų, Užsusalių pagrindinė mokykla (38 kūriniai), gavo gausiausios dalyvių skaičiumi tarp Jonavos miesto bei rajono mokyklų. Piešinius piešė ,,Bitučių“ grupės vaikai (auklėtoja Marina Švedčikovė), 1 klasės mokiniai ( mokytoja Dalia Kazlauskienė), 2 klasės mokiniai ( mokytoja Jūratė Smaileinė), 3 klasės mokiniai

(mokytoja Neringa Butienė), 4 klasės mokiniai ( mokytoja Audronė Simonavičienė).

NUGALĖTOJA eilėraščių konkurse tapo:

Livija Brazauskaitė 3 klasė, mokytoja Neringa Butienė , kūrinys ,,Šešios raidės Jonava“.

Pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Neringa Butienė

ŠEŠIOS RAIDĖS JONAVA

J- tai juokas aidintis kalnuos.

O- tai medžiai ošia pakraščiuos.

N- tai neša vandenis Neris.

A - aidi slėnis nuo dainų.

V- tai varpo gausmas ankstų rytą.

A -tai aikštė miesto vidury.

Šešios raidės mano širdies šiluma

Reiškia mylimą miestą vardu Jonava.

Tai štai tokia ta mūsų Jonava.

Tai toks gražus tas mūsų miestas,

Kurs vakarais gražiai apšviestas.

Ramiai sau prateka Neris ir pravingiuoja traukinys.

Livija Brazauskaitė

Jonavos rajono Užusalių pagrindinė mokykla